لوگوی جدید ریباک Reebok ؛ پیش بسوی گذشته!

لوگوی جدید ریباک Reebok ؛ پیش بسوی گذشته!

کمپانی ریباک در یک اقدام عجیب از لوگو جدید ریباک رونمایی کرد. شاید تغییر یا طراحی دوباره یک لوگو اقدامی عجیب به شمار نرود اما موضوع عجیب‌تر از چیزی است که می‌توانید تصور بکنید، پس با مستر سالار همراه باشید.

لوگوی جدید ریباک

لوگوی جدید ریبوک یک بازگشت عجیبو غریب به لوگوی دهه ۱۹۹۰ است، زمانی که باید با سه نوار موجود در آدیداس و یا نایک رقابت می‌­کرد. آیکن وکتور دینامیک برای لوگوی جدید پاک شده است و این تغییرات نماد پیشرفت­ جدید است، به خصوص ساختن سطح صاف بالا و پایین برای هم ترازی با سایر اجزا و به بیان ساده‌تر برای اینکه یک نماد خاص باشد. هیجان انگیز­ترین قسمت لوگوی ریبوک بازگشت به تایپوگرافی قدیمی که از بهترین فونت­های دهه ۱۹۸۰ (Motter Tektura) است.

جدید
قدیم

درسته بیشتر از خاطرات گذشته نسبت به مباحث تخصصی صحبت شد اما واقعا استفاده از تایپوگرافی لوگوی قدیمی یک تفاوت مثبت و بزرگ نسبت به لوگوی قبلی به وجود آورده است.

همچنین بازگشت رنگ آبی و جایگزینی آنها با رنگ سیاه هوشمندانه‌ به نظر میرسد. چون این تغییر یک ظاهر لطیف­‌تر و یک پالت رنگی را ایجاد کرده که موقعیت الهام گرفته از فرهنگ آمریکایی ریباک را القاء می‌کند.

لوگوی دلتای ریباک

لوگوی قبلی بازتابی بود از تغییر توجه ریباک به تناسب اندام، به طوریکه نماد «دلتا» به عنوان معرف و شناسه‌­ای برای محصولات با نام تجاری CrossFit رونمایی شد و با گذشت زمان به عنوان لوگوی شرکت معرفی شد. اشتباهی که بعد از گذشت ۵ سال اصلاح شد.

طراحی منحصر به فرد این لوگو، به داشتن یک هویت جدید برای برند کمک کرد اما نتوانست فاصله­‌هایی با نایک و حتی آدیداس ایجاد کند. همانطور که از سال ۲۰۱۴ تا به امروز مشاهده می‌کنیم، نماد دلتا را عالی و خاص نمی‌بینیم. به نظر می‌رسد این لوگو جدید ریباک نقش خود را به خوبی ایفا کند و ریباک را به سمت جلو سوق دهد.

لوگوتایپ قبلی خوب بود و ویژگی ظریفی برای آن داشت اما چیزی نبود که تمایز خاصی ایجاد کند.

لوگوی دلتای ریباک باقی می‌ماند اما نه بعنوان لوگوی برند ریباک

در سال ۲۰۱۴، برند ورزشی ریباک که در بوستون مستقر است از نماد Delta خود و کمپین «درد موقتی است، ریباک برای همیشه است» رونمایی کرد تا سه جنبه متمایز از تحول تناسب اندام یک فرد: جسمی، روحی و اجتماعی را اطلاع رسانی کند. پس از اینکه گروه آدیداس در سال ۲۰۰۵ این شرکت را خرید و شروع به تغییر تمرکز خود از ورزش­‌های تخصصی به سلامت عمومی کرد، مثلث قرمز در سال ۲۰۱۱، کار خود را با پوشاک CrossFit آغاز کرد.

در حالی که لوگوی دلتا شروع به دوخت گسترده­ای کرد، لوگو وکتور ریباک که برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ طراحی شد، تصویر مشخص­تری برای مصرف کنندگان بود. این لوگو غالبا در محصولات کلاسیک و مرتبط با سبک زندگی ریباک به کار گرفته می‌شد.

گروه آدیداس در سال ۲۰۰۵ این شرکت را خرید و شروع به تغییر تمرکز خود از ورزش­‌های تخصصی به سلامت عمومی کرد.

اکنون، لوگوی دلتا در کلیه محصولات ورزشی و سبک زندگی ریباک از جمله پخش زودهنگام سبک­های ورزشی اواخر این ماه کاملا یکپارچه خواهد شد. تا سال ۲۰۲۰، این برند کاملا تحت لوگو جدید ریباک و کلمه گرافیکی یکپارچه خواهد شد و نماد دلتا قرمز همچنان در محصولات انتخابی از جمله پوشاک ریباک با نام تجاری CrossFit و UFC استفاده خواهد شد.

تا سال ۲۰۲۰، این برند کاملا تحت لوگو جدید ریباک و کلمه گرافیکی یکپارچه خواهد شد و نماد دلتا قرمز همچنان در محصولات انتخابی از جمله پوشاک ریباک با نام تجاری CrossFit و UFC استفاده خواهد شد.

این شرکت روز پنجشنبه لوگو جدید خود را در خارج از دفتر مرکزی خیابان Drydock Avenue در بوستون نصب و رونمایی کرد.

طبق گفته مت اتوله مدیر ریباک، طراحی مجدد لوگو، موقعیت شرکت را در تقابل تناسب اندام و مد نشان می‌­دهد. از آنجا که ما همچنان به تمایز خود ادامه می­‌دهیم، مرز بین کل محصولاتمان را بیشتر محو می‌کنیم تا برند ما یک حضور و صدای یکپارچه داشته باشد.

در اوایل سال جاری، Venables Bell & Partners لوگوی نهایی این برند را منتشر کرد و در رونمایی آن از شعار Sport the Unexpected  «ورزش غیرمنتظره» استفاده کرد. آن کمپین جایگاه کمپین «انسان­تر باش» که مجموعه‌ای از افراد مشهور مانند آریانا گراند ستاره پاپ، گال گادوت از فیلم زن شگفت انگیز و ناتالی امانوئل از بازی تاج و تخت را به نمایش گذاشت را گرفت. ریباک از آن زمان نمایندگی ثبت و ضبط خود را به آلمان منتقل کرده است.

تاریخچه ریباک

ریباک در سال ۱۸۹۵ در دهکده کوچک Holcombe  انگلستان توسط جی دبلیو فاستر و پسران، تأسیس شد. در سال ۱۹۵۸ نام این شرکت به ریباک که از نام rhebok، نوعی غزال آفریقایی گرفته شده است، تغییر یافت. این شرکت یک طراح، بازاریاب و توزیع کننده کفش، پوشاک و لوازم ورزشی برای تناسب اندام است. دفتر مرکزی ریباک در بوستون، ماساچوست قرار دارد و از سال ۲۰۰۵ از یکی زیر مجموعه­‌های شرکت آدیداس است.

لوگوی ریباک
لوگوی ریباک از ابتدا تاکنون

ریباک سال­هاست که از یک برند ورزشی سنتی به برندی که بر تناسب اندام تمرکز کرده، تغییر یافته است. این بدان معنی است که آنها به جای ساخت و طراحی کفش و پوشاک ورزش های تخصصی مانند بسکتبال، فوتبال یا بیس بال بیشتر در ورزش‌­های عمومی مانند ورزش­های کاربردی، دویدن، ورزش رزمی، پیاده‌روی، رقص، یوگا یا ایروبیک فعالیت دارند.

آنها حامی رسمی کفش و پوشاک UFC، CrossFit و مسابقات دوی اسپارتان هستند. هفته گذشته، لوگو جدید ریباک معرفی شد و لوگوی جدیدی با همکاری تیم خانگی آنها و دارین کرسنزی مستقر در نیویورک طراحی گردید.

ریباک برای تمامی نسل‌ها

مسن‌ترها با برند جدید ارتباط خوبی برقرار می‌کنند زیرا عشق خود به ریباک قدیمی را به یاد می‌آورند و خاطرات زیادی را زنده می‌کنند. البته که لوگو جدید ریباک برای جوان‌ترها نیز حرف‌های زیادی خواهد داشت.

از نظر طراحی محصولات، این لوگو عالی و کم نقص به نظر می­‌رسد؛ لوگوی ریباک چه با لوگوتایپ چه بی لوگوتایپ به آسانی در مدل‌های مختلف به خوبی تولید می­‌شوند و کاربردی هستند. کلمه گرافیکی طراحی شده در طرح‌های ریباک بسیار خوب و منعطف هستند و به سادگی می‌تواند روی هر کالایی قرار گیرد. در دوخت لوگو کوک‌ها به سادگی دوخته می‌شوند و یکپارچه به نظر می‌رسند.

لوگو جدید ریباک

ریباک در حال یکسان سازی برند خود تحت نمادهای لوگوی وکتور و «drop-R» است و نماد قرمز دلتا خود را از اکثر محصولات موجود در این فرآیند خارج می­‌کند. اگرچه ممکن است آن لوگوی وکتور شبیه به نسخه اصلی باشد اما این نسخه به روز شده نسخه ظریف­تر و مدرن­تری است.

کارن روتر، مدیر کل طراحی این شرکت می‌گوید: در زیر یک پرچم متحد، تمام محصولات و تجربیات ما داستانی واحد که روشن و سازگار است را بیان می‌­کنند. وکتور به عنوان یک نسخه لوگو از نوارهای ریباک و طراحی متقاطع که بیش از ۵۰ سال قدمت دارد ایجاد شد. این طرح بسیار جالب، پویا و قدرتمند با برخی از بزرگترین لحظات فرهنگی ما پیوند خورده است.

لوگوی ریباک هم رونمایی شد و باید در سال ۲۰۲۰ منتظر خودنمایی این برند باشیم. خوشحال می‌شویم نظرات خود در مورد لوگوی جدید ریباک را با ما درمیان بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + چهار =