لوگوی جدید ریباک Reebok ؛ پیش بسوی گذشته!

لوگوی جدید ریباک Reebok ؛ پیش بسوی گذشته!

کمپانی ریباک در یک اقدام عجیب از لوگو جدید ریباک رونمایی کرد. شاید تغییر یا طراحی دوباره یک لوگو اقدامی عجیب به شمار نرود اما موضوع عجیب‌تر از چیزی است که می‌توانید تصور بکنید، پس با مستر سالار همراه باشید.

لوگوی جدید ریباک

لوگوی جدید ریبوک یک بازگشت عجیبو غریب به لوگوی دهه ۱۹۹۰ است، زمانی که باید با سه نوار موجود در آدیداس و یا نایک رقابت می‌­کرد. آیکن وکتور دینامیک برای لوگوی جدید پاک شده است و این تغییرات نماد پیشرفت­ جدید است، به خصوص ساختن سطح صاف بالا و پایین برای هم ترازی با سایر اجزا و به بیان ساده‌تر برای اینکه یک نماد خاص باشد. هیجان انگیز­ترین قسمت لوگوی ریبوک بازگشت به تایپوگرافی قدیمی که از بهترین فونت­های دهه ۱۹۸۰ (Motter Tektura) است.

جدید
قدیم

درسته بیشتر از خاطرات گذشته نسبت به مباحث تخصصی صحبت شد اما واقعا استفاده از تایپوگرافی لوگوی قدیمی یک تفاوت مثبت و بزرگ نسبت به لوگوی قبلی به وجود آورده است.

همچنین بازگشت رنگ آبی و جایگزینی آنها با رنگ سیاه هوشمندانه‌ به نظر میرسد. چون این تغییر یک ظاهر لطیف­‌تر و یک پالت رنگی را ایجاد کرده که موقعیت الهام گرفته از فرهنگ آمریکایی ریباک را القاء می‌کند.

لوگوی دلتای ریباک

لوگوی قبلی بازتابی بود از تغییر توجه ریباک به تناسب اندام، به طوریکه نماد «دلتا» به عنوان معرف و شناسه‌­ای برای محصولات با نام تجاری CrossFit رونمایی شد و با گذشت زمان به عنوان لوگوی شرکت معرفی شد. اشتباهی که بعد از گذشت ۵ سال اصلاح شد.

طراحی منحصر به فرد این لوگو، به داشتن یک هویت جدید برای برند کمک کرد اما نتوانست فاصله­‌هایی با نایک و حتی آدیداس ایجاد کند. همانطور که از سال ۲۰۱۴ تا به امروز مشاهده می‌کنیم، نماد دلتا را عالی و خاص نمی‌بینیم. به نظر می‌رسد این لوگو جدید ریباک نقش خود را به خوبی ایفا کند و ریباک را به سمت جلو سوق دهد.

لوگوتایپ قبلی خوب بود و ویژگی ظریفی برای آن داشت اما چیزی نبود که تمایز خاصی ایجاد کند.

لوگوی دلتای ریباک باقی می‌ماند اما نه بعنوان لوگوی برند ریباک

در سال ۲۰۱۴، برند ورزشی ریباک که در بوستون مستقر است از نماد Delta خود و کمپین «درد موقتی است، ریباک برای همیشه است» رونمایی کرد تا سه جنبه متمایز از تحول تناسب اندام یک فرد: جسمی، روحی و اجتماعی را اطلاع رسانی کند. پس از اینکه گروه آدیداس در سال ۲۰۰۵ این شرکت را خرید و شروع به تغییر تمرکز خود از ورزش­‌های تخصصی به سلامت عمومی کرد، مثلث قرمز در سال ۲۰۱۱، کار خود را با پوشاک CrossFit آغاز کرد.

در حالی که لوگوی دلتا شروع به دوخت گسترده­ای کرد، لوگو وکتور ریباک که برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ طراحی شد، تصویر مشخص­تری برای مصرف کنندگان بود. این لوگو غالبا در محصولات کلاسیک و مرتبط با سبک زندگی ریباک به کار گرفته می‌شد.

گروه آدیداس در سال ۲۰۰۵ این شرکت را خرید و شروع به تغییر تمرکز خود از ورزش­‌های تخصصی به سلامت عمومی کرد.

اکنون، لوگوی دلتا در کلیه محصولات ورزشی و سبک زندگی ریباک از جمله پخش زودهنگام سبک­های ورزشی اواخر این ماه کاملا یکپارچه خواهد شد. تا سال ۲۰۲۰، این برند کاملا تحت لوگو جدید ریباک و کلمه گرافیکی یکپارچه خواهد شد و نماد دلتا قرمز همچنان در محصولات انتخابی از جمله پوشاک ریباک با نام تجاری CrossFit و UFC استفاده خواهد شد.

تا سال ۲۰۲۰، این برند کاملا تحت لوگو جدید ریباک و کلمه گرافیکی یکپارچه خواهد شد و نماد دلتا قرمز همچنان در محصولات انتخابی از جمله پوشاک ریباک با نام تجاری CrossFit و UFC استفاده خواهد شد.

این شرکت روز پنجشنبه لوگو جدید خود را در خارج از دفتر مرکزی خیابان Drydock Avenue در بوستون نصب و رونمایی کرد.

طبق گفته مت اتوله مدیر ریباک، طراحی مجدد لوگو، موقعیت شرکت را در تقابل تناسب اندام و مد نشان می‌­دهد. از آنجا که ما همچنان به تمایز خود ادامه می­‌دهیم، مرز بین کل محصولاتمان را بیشتر محو می‌کنیم تا برند ما یک حضور و صدای یکپارچه داشته باشد.

در اوایل سال جاری، Venables Bell & Partners لوگوی نهایی این برند را منتشر ک