رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ رنگ آبی کلاسیک + رنگ مکمل

رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ رنگ آبی کلاسیک + رنگ مکمل

شرکت پنتون برای بیستمین بار رنگ سال را انتخاب کرد. حتما همه افراد این سوال در ذهنشان هست که رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟ پس از گذشت یک سال از انتخاب رنگ مرجان زنده به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ و با توجه به این که روزهای پایانی ماه سال ۲۰۱۹ میلادی را سپری میکنیم شرکت پنتون رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ را معرفی کرد. رنگی که بر خلاف شایعات مطرح شده در مورد رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ موجب تعجب افراد شد. رنگ آبی عمیق یا آبی کلاسیک Classic Classic Blue به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ انتخاب شد. جالب است بدانید رنگی که در غروب پنجشنبه ۵ دسامبر ۲۰۱۹ – ۱۳ آذر ۱۳۹۸ معرفی شد در نگاه اول یادآور همان غروب آسمان پنجشنبه است.

رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ رنگ قابل اعتماد

شرکت پنتون توضیحات تکمیل کننده‌ای در مورد رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ ارئه کرده است. لاتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه پانتون می‌گوید شرکت پنتون معتقد است رنگ آبی عمیق یا همان آبی کلاسیک، جدا از محبوبیت جهانی القا کننده حس اعتماد، صداقت پایدار در دهه پیش رو است. رنگ آبی عمیق باعث ایجاد انعطاف‌پذیری می‌شود. رنگ آبی کلاسیک – آبی عمیق ما را تشویق می‌کند که به فراتر از آشکار نگاه کنیم و تفکر خود را گسترش دهیم. رنگ سال ۲۰۲۰ مارا به چالش عمیق فکر کردن به چشم‌اندارها و باز کردن جریان ارتباطات دعوت می‌کند.

رنگ آبی کلاسیک یا آبی عمیق چه رنگی است؟

رنگ آبی کلاسیک جزو خانواده رنگ‌های آبی است. اگر به صورت قابل فهم بخواهیم رنگ آبی عمیق یا آبی کلاسیک چه رنگی است می‌توان گفت آبی تیره نزدیک به سرمه‌ای اما نه رنگ سرمه‌ای! رنگ آبی بی‌روح اما بسیار با استعداد و زیبا.

شرکت پنتون رنگ‌های منتخب سال را از روی کد رنگ‌های موسسه انتخاب می‌کند، امسال برای رنگ سال ۲۰۲۰ نوبت به PANTONE 19-4052 Classic Blue تا خودنمایی کند. کد رنگ آبی کلاسیک در فتوشاپ و سایر نرم‌افزارهای گرافیکی بر اساس داده‌ای زیر است:

آبی کلاسیک

19-4052
Classic Blue

RGB
15 76 129
HEX
0F4C81
CMYK
88 41 0 49

  ۱۹-۴۰۵۲PANTONE
R:15   G:76   B:129RGB
C:88   M:41   Y:0   K:49CMYK
۰F4C81HEX/HTML

رنگ آبی کلاسیک رنگ آبی نفتی

رنگ مکمل آبی کلاسیک ، ست های رنگ آبی کلاسیک

هر رنگی که در طبیعت وجود دارد رنگ مکملی هم دارد. همانطور که از کلمه مکمل مشخص است، رنگ مکمل یعنی رنگ هایی که از نظر هارمونی و هماهنگی در کنار رنگ اصلی قرار می‌گیرند. حالا دوست دارید بدانید رنگ مکمل آبی کلاسیک چیست؟

درحال تکمیل..

۲۰ رنگ سال انقلاب رنگ پنتون

همانطور که گفته شد در پایان هر سال، موسسه رنگ Pantone رنگی را به عنوان رنگ سال آینده انتخاب می‌کند. از زمان شروع این سنت بیش از ۲۰ سال می‌گذرد. رنگ سال بر موارد از جمله صنعت مد، طراحی داخلی و تبلیغات تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.

طبق گفته این موسسه ، این تصمیم را بر اساس تحلیل روند رنگ شناسی می گیرد. کارشناسان قبل از تصمیم‌گیری، طیف گسترده‌ای از تأثیرات فیلم، هنر، مد، طراحی، مسافرت، فناوری، رسانه‌های اجتماعی و رویدادهای ورزشی را بررسی می‌کنند. این شرکت پس از بررسی‌های متعدد و جمع‌آوری نتایج، رنگ سال ۲۰۲۰ را با عبارت «قابل اعتماد و پایدار» نامگذاری کرد و در نهایت رنگ آبی کلاسیک انتخاب شد. پنتون معتقد است که از طریق این رنگ می‌توانیم به عصر جدید زندگی برسیم.

این شرکت تأکید کرد که رنگ آبی کلاسیک به معنای آرامش بخش و متحد بودن است، انتخابی مناسب در زمان عدم اطمینان اجتماعی، محیطی و سیاسی. به گفته پنتون، این رنگ پادزهر استرس‌های زندگی روزمره در سال ۲۰۲۰ است، خصوصاً به دلیل پیشرفت‌های فناوری هر روزه شرایط خاص و جدید بر زندگی مردم جهان به وجود می‌آید.

به نظر می رسد که پانتون در انتخاب رنگ سال ۲۰۲۰ سیاسی نیز فکر کرده است، اما این شرکت اصرار دارد بگوید که این یک رنگ و بغض مربوط به حزب دموکرات نیست.

رنگ سال 2020

پنتون یک استقلالی دوآتیشه

موسسه پنتون یک استقلالی دوآتیشه است، میپرسید چرا؟ باید بدانید که رنگ آبی از سال‌های دور برای پانتون بسیار محبوب بوده است. اولین انتخاب این شرکت در سال ۲۰۰۰ رنگ آبی نیلگون  (Cerulean Blue) بود و پس از آن در سال ۲۰۰۳ آبی آسمانی (Aqua Sky Blue)، در سال ۲۰۰۵ آبی فیروزه (Blue Turquoise)، در سال ۲۰۰۸   Iris Blue و در سال Serenity Blue 2016 به عنوان رنگ سال انتخاب شده اند.

اما امسال، رنگ سال ۲۰۲۰ با چندین تجربه چند حسی همراه است. Pantone با تعدادی از مشاغل شریک شده است تا به مردم اجازه دهد این رنگ را از هر زاویه ای تجربه کنند. همانند سال گذشته که اپل از رنگ سال در طراحی آیفون جدید استفاده کرد.

لوری پرسمن معاون مدیرعامل پنتون می‌گوید: همانطور که همه ما وارد دوران جدیدی می‌شویم، می خواستیم خودمان را به چالش بکشیم تا از منابع جدید الهام بگیریم که نه تنها پلت فرم رنگ سال ما را تکامل می‌بخشد بلکه به مخاطبان جهانی ما نیز کمک می‌کند تا به تجربیات رنگی غنی‌تر و با ارزش‌تر دست یابند.

این تمایلات عاطفی رنگ آبی کلاسیک، ما را به ایجاد انگیزه در افزایش هوشیاری ترغیب می‌کند تا در نهایت رنگ سال ۲۰۲۰ یک تجربه چند حسی را به زندگی ما برگرداند.

رنگ سال ۲۰۲۰ همانند رنگ سال ۲۰۱۹ حدود یک سال تاریخ انقضا دارد، باید دید آیا رنگ آبی عمیق یا آبی کلاسیک در زمینه‌های مختلف از جمله مد و طراحی حرفی برای گفتن دارد یا نه؟ ممنون میشم نظر خود را با مستر سالار در میان بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + دوازده =