لوگوی جدید اندروید Android ؛ گوگل دیگر دسر نمی‌دهد!

لوگوی جدید اندروید Android ؛ گوگل دیگر دسر نمی‌دهد!

لوگوی اندروید عوض شد! خبر خوب برای اندرویدی‌ها! گوگل با انتشار خبری مبنی بر عرضه اندروید ۱۰ و همچنین معرفی لوگوی جدید اندروید توانست تغییرات بسیار خاص و جالبی را در این سیستم برای علاقه مندان این سیستم عامل شگفت بزند.
همان طور که می‌دانید گوگل اعلام نموده است که در این تغییر بزرگ از نام دسرها به ترتیب حروف الفبا به منظور نام‌گذاری اندورید ها دست کشیده و Android Q تحت نام اندروید ۱۰ (Android 10) عرضه می شود که خود تغییر بسیار جالبی است اما این سیستم عامل دارای مزایای مصرف بسیار فوق العاده ای است که در ادامه حتما به معرفی و بررسی آن خواهیم پرداخت اما خبری که کمی نظر ها را به سوی خود جلب می کند لوگوی جدید اندروید است که آقای ربات در مقایسه با ظواهر قبلی خود تغییرات بسیار محسو و جالبی را پشت سر گذاشته است که در ادامه این مقاله از وبسایت مستر سالار به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه باشید.

حذف نام دسرها از نامگذاری سیستم عامل اندورید

همان طور که مشاهده نمودید ما در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی لوگوی جدید اندروید و همچنین مزایا و ویژگی های اندورید ۱۰ بپردازیم. اما لوگوی اندروید دارای چه مشخصه هایی است؟ قبل از هر چیز بزرگ ترین تغییر گوگل مربوط به شیوه نام گذاری این سیستم عامل بر می گردد، در مدل های پیشین از نام دسر ها به عنوان نام گذاری بر روی سیستم عامل اندروید استفاده می شد اما از این سری به بعد این مدل از نام گذاری توسط گوگل متوقف شد.

چرا دسرها تمام شدند؟

دلیل اصلی عدم نامگذاری در نام جدید این سیستم عامل‌ با استفاده از نام دسرها را سهولت در اشنایی و شناخت افراد خارج از بازار لاتین دانست تا آن ها بتوانند درک بهتری از انواع سیستم عامل های اندروید داشته باشند، به عنوان مثال در مدل های پیشین می توان این نام گذاری را ملاحظه نمود:

 1. اندروید نسخه ۱٫۰ یا آلفا
 2. اندروید نسخه ۱٫۱ یا بتا
 3. اندروید نسخه ۱٫۵ یا کیک فنجانی
 4. اندروید نسخه ۱٫۶ یا دونات
 5. اندروید نسخه ۲ و ۲٫۱ یا نان خامه ای
 6. نسخه ۲٫۲ یا ماست بستنی
 7. اندروید نسخه ۲٫۳ یا شیرینی زنجبیلی
 8. اندروید نسخه ۳ و ۳٫۱ و ۳٫۲ یا کندوی عسل
 9. اندروید نسخه ۴٫۰ یا ساندویچ بستنی (بستنی حصیری)
 10. اندروید نسخه ۴٫۱ یا آب‌نبات ژله‌ای
 11. اندروید نسخه ۴٫۴ یا کیت‌کت
 12. اندروید نسخهٔ ۵٫۰ یا آب‌نبات چوبی
 13. اندروید نسخهٔ ۶٫۰ فیا مارشمالو (پف‌نبات)
 14. اندروید نسخهٔ ۷٫۰ یا نوقا (نوگت)
 15. اندروید نسخهٔ ۷٫۱
 16. اندروید نسخه ۸ و ۸/۱ یا اورئو
 17. اندروید نسخه ۹ یا Pie (پای)
 18. اندروید نسخه ۱۰

همان طور که مشاهده نمودید تمامی نسخه های اندورید را مورد بررسی قرار دادیم اما از مدل ۱۰ به بعد دیگری چنین نام گذاری این وجود نخواهد داشت و منظور ما نیز از تغییر نام دسر ها به عنوان نام گذاری نسخه های اندرویدی این است! اما بپردازیم به تغییرات لوگوی جدید اندروید و بررسی کنیم که این تغییرات به چه صورت بوده است.

لوگوی جدید اندروید

اما تغییر دیگری در کنار نام سیستم عامل اندورید به چشم می خورد و آن هم تغییر لوگوی اندروید است، همان طور که می دانید عنصر اصلی موجود در تمامی نسخه های اندروید رباتی است که همواره در تمامی لوگوها شاهد آن خواهیم بود.

جدید
قدیم

در این بین تنها رنگ آن به مرور زمان از رنگ سبز متمایل به زرد، به سبز لیمویی و حالا سبز متمایل به آبی تغییر کرده است.

اما هدف از تغییر این لوگو در واقع تسهیل در راستای استفاده از آن برای تمامی افراد بوده است چراکه خود گوگل اعلام نموده است که در نسخه پیشین که لوگوی اندروید سبز رنگ بوده است،  متاسفانه افرادی که دارای کور رنگی می باشند قادر به دیدن این لوگو نبوده و حال ما تصمیم به تغییر و تعویض این رنگ گرفته ایم.

لوگوی جدید اندروید

به همین دلیل با اضافه کردن ته رنگ آبی، لوگویی را طراحی نمودیم که تمامی افراد بتوانند در هر شرایطی ان را مشاهده کنند تا مشکلات ناشی از این قبیل از موارد ریشه کن شود. همچنین گوگل چندین رنگ جذاب و مورد استفاده دیگر را به لوگوی اندروید خود اضافه نموده است تا در این صورت رنگ های تغییر داده شده برای این افراد بهتر و راحت تر از قبل به نظر برسد.

لوگو تایپی جدید با فونتی مجزا

اما این تغییر تنها به رنگ لوگو ختم نمی شود و افزون بر رنگ، تغییرات متفاوتی را در نوشته لوگو مشاهده خواهیم کرد. این بار فونت آن کمی نسبتا متفاوت به نظر می رسد. این فونت کمی گرد بوده و شکل و شمایل بسیار خاص تری را به لوگوی اندروید بخشیده است، همچنین با گردی خود ربات همخوانی بسیار جالبی دارد.

لوگوی اندروید و رباتِ خجالتی!

لوگوی جدید اندروید

در این لوگو، قسمت سَر ربات، بخشی از لوگوی رسمی این شرکت است که در قسمت بالا و یا زیر نوشته، حک خواهد شد این بدان معنی است که مابقی عوامل از لوگو حذف خواهند شد و تنها سَر ربات بر جای خواهد ماند. جالب تر این است که در حال حاضر با این تغییر بزرگ، شاخک ها و چشم های ربات اندروید چهره بسیار دوستانه تری را به نمایش می کشد اما این تغییران آن چنان هم محسوس نیست. انتظار می‌رود اندروید ۱۰ طی سال میلادی جاری عرضه شود.

تغییر لوگوی اندروید یا ریبرندینگ

لوگوی اندروید

همان طور که مشاهده نمودید ما در این مقاله در خصوص تغییرات بسیار بزرگ و بی‌نظیر اندورید اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم، از این رو لطفا در نظر داشته باشید که این تغییرات می تواند آینده بهتری را برای اندورید و همچنین کاربران آن داشته باشد. از این که در این مقاله همراه ما بودید نهایت تشکر را از شما خواهیم داشت و خوشحال میشویم در بخش نظرات، نظرات شخصی خود را در خصوص لوگوی جدید اندروید بدانیم.
نظر شخصی بنده این است که بهترین تغییر اندروید تعویض نام نسخه‌های آن است چراکه برای بسیاری از افراد این معقوله بسیار گیج و سردرگم می‌باشد زیرا اطلاعی از دسر های اروپایی  و همچنین نحوه نام گذاری آن ها ندارند.

دیدگاه خود را بنویسید

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =