روانشناسی رنگ ها در تبلیغات + ۱۲ رنگ اصلی

روانشناسی رنگ ها در تبلیغات + ۱۲ رنگ اصلی

مسئله روانشناسی رنگ ها در تبلیغات تأثیر بسیار مهمی بر برندینگ و همچنین فرآیند بازاریابی دارد که نقش آن در برخی موارد بسیار تعیین کننده می‌شود. هنوز زمان زیادی از مسئله ایجاد Dressgate سطح اینترنت و بررسی یک لباس زشت نمی‌گذرد. در بررسی این لباس، افراد و کاربران به گروه‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شدند که برخی آن را به رنگ سفید و طلایی و برخی نیز آن را به آبی و سیاه تشبیه می‌کردند.

این همان الگویی بود که برخی دیگر در بررسی پایین آمدن یا بالا رفتن گربه از پله‌ها از آن استفاده می‌کردند. اگر به شکل عمیق و دقیق به این موضوع نگاه کنیم، می‌بینیم که لباس چیزی بود که به یک بحث عمیق‌تر تبدیل شد و ماندگاری آن در اولویت قرار گرفت. در واقع چیزی که در اینجا ممکن می‌شد این بود که یک لباس وجود دارد که رنگ آن در شرایط مختلف تغییر می‌کند.

پاسخ به مسئله Dressgate کاملاً مشخص بود و در تقاطع بین روانشناسی رنگ و برندینگ قرار می‌گرفت. در واقع، رنگ‌ها مانند برندها چیزی بیشتر از احساسات و درک آن‌ها نیستند. رنگ‌ها هیچ جایی ندارند، اما ذهن ما جایی است که آنها را تجربه می‌کند. اگر توجه کرده باشید این مسئله را در بحث برند چیست به طور کامل بررسی کردیم.

روانشناسی رنگ
در بررسی این لباس، افراد و کاربران به گروه‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شدند که برخی آن را به رنگ سفید و طلایی و برخی نیز آن را به آبی و سیاه تشبیه می‌کردند.

روانشناسی رنگ و تأثیر آن بر مخاطب

رنگ‌ها تأثیر مهمی بر روی احساسات ما دارد. روانشناسی رنگ توسط متخصصان دانشگاهی، فعالان هنر پاپ، مشاغل و مواردی دیگر مورد بررسی قرار گرفته است. در حالی که اثر عاطفی رنگ از یک فرد به فرد دیگر با توجه به جنسیت آن‌ها، زمینه‌های فرهنگی، تجربه شخصی و واریانس‌های عصبی متفاوت است. دستورالعمل‌ها و قوانین کاملی وجود دارد که توسط مطالعات روانشناسی رنگ مطرح شده‌اند. درک این قوانین موضوع بسیار مهمی در مسئله برندینگ است.

به احتمال زیاد می‌دانید که رنگ قرمز می‌تواند احساسات عاشقانه یا خطر را تحریک کند. یا حتی می‌دانید که رنگ آبی می‌تواند احساسات زن را به سمت آرامش و سردی ببرد. اما نظر شما در مورد رنگ نارنجی چیست؟ یا در مورد رنگ خاکستری چه می‌دانید؟ یا حتی از احساسات ظریف‌تر مانند هارمونی یا امید چه می‌دانید؟ می‌دانید کدام یک از رنگ‌ها بیشترین ارتباط با این احساس را دارند؟

از آنجا که رنگ در میان محرک‌های بصری در جریان شناخت انسان قرار می‌گیرد، پاسخ دادن به این پرسش‌ها مهم است. پاسخ همه این پرسش‌ها چیزی نیست جز روانشناسی رنگ.

در این مطلب یک لیست از ۱۲ رنگ مورد استفاده در طراحی بنر و لوگو فراهم آورده‌ایم. به خاطر داشته باشید که هیچ کدام از پاسخ‌های عاطفی به طور ویژه و خاص برای یک رنگ مشخص، ثابت نیستند.

در بحث روانشناسی رنگ مسئله پیشینه افراد و فرهنگ آن‌ها نیز وجود دارد، از آنجایی که یک رنگ می‌تواند دو احساس کاملاً واگرا را نشان دهد، مسئله برندینگ راهکار خوبی است که رنگ را به چه شکلی استفاده کند و چه معنی از آن دریافت شود.

با در نظر داشتن این موضوع، درک درست از شخصیت برند و انتخاب رنگ مناسب برای نام تجاری، می‌تواند یک تصمیم منطقی و آگاهانه باشد.

روانشناسی رنگ قرمز

روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز به عنوان یک رنگ محرک شناخته می‌شود که تأثیر آن بر روی روان افراد چندان ظریف نیست. البته استفاده از این رنگ در اهداف برندینگ اهمیت بالایی دارد. رنگ قرمز نشان داده که تفکر تحلیلی را به شدت کاهش می‌دهد و سرعت واکنش‌های ما را بالا می‌برد.

دلایلی وجود دارد که قیمت کالاهای فروش را معمولاً در برچسب‌های قرمز رنگ قرار می‌دهند. جالب است بدانید ورزشکارانی که در برابر رقبای با پوشش قرمز رنگ قرار می‌گیرند، نوعی کاهش در اعتماد به نفس تجربه می‌کنند و دانش آموزانی که در معرض رنگ قرمز قرار دارند، احتمالاً نتایج برتری در امتحانات خود می‌گیرند.

رنگ قرمز می‌تواند نشان دهنده توقف، اشتباه در نوشتن و یا اشتباه در منابع یا ضرر مالی باشد. این رنگ دارای طولانی‌ترین طول موج تمام رنگ‌هاست و انسان‌ها آن را به واقعی‌ترین شکل ممکن می‌بینند. این رنگ نشانه شور و عشق است، انرژی را در افراد افزایش می‌دهد و استفاده از آن در کنار رنگ‌های دیگر باعث بالا رفتن هیجان فرد می‌شود.

رنگ قرمز در ایالات متحده آمریکا به عنوان محافظه‌کاری شناخته می‌شوند و در سایر کشورها رنگی برای کمونیسم و سوسیالیسم است. اگر می‌خواهید در مورد سایر صفات احساسی مرتبط با رنگ قرمز بدانید، موارد زیر را ببینید:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
قدرتخشم
شورخطر
انرژیاخطار
بی‌تفاوتیاختلال
استحکامتجاوز
هیجاندرد

روانشناسی رنگ نارنجی

روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی در تقاطع بین دو رنگ زرد و قرمز قرار گرفته است. این رنگ بسیار تحریک کننده است و احساساتی مانند هیجان، شور و شوق، و گرما را منتقل می‌کند. این رنگ به شدت سرگرم کننده و پر انرژی است و به همین دلیل در برند و لوگو بسیاری از تیم‌های ورزشی استفاده می‌شود. رنگ نارنجی برخلاف رنگ‌های قرمز و زرد هشدار دهنده نیست بلکه برای جلب توجه بیشتر استفاده می‌شود، به همین دلیل شاهد کاربرد آن در مخروطی‌های کناره‌های خیابان و برخی برنامه‌های تبلیغاتی هستیم.

در مسئله برندینگ و روانشناسی رنگ مصرف کنندگان تمایل دارند که رنگ نارنجی را انتخاب کنند و این چیزی است که در برندهایی مانند Home Depot که یک فروشگاه معتبر محصولات ساختمانی در جورجیا آمریکا یا bamilo که یک فروشگاه آنلاین در ایران است استفاده می‌شود.

رنگ نارنجی در انتهای طیف رنگی فیزیکی قرار می‌گیرد و معمولاً در مواردی برای نشان دادن غذا یا گرما از آن استفاده می‌شود. غروب آفتاب، مرکبات و کدو تنبل نمونه‌های اصلی استفاده از این رنگ در خوراکی‌ها هستند و در اغلب موارد به عنوان یک رنگ پرکاربرد در مراسم هالووین استفاده می‌شود. استفاده از رنگ نارنجی و ترکیب کردن آن با رنگ سیاه می‌تواند نوعی احساس وحشتناک و ناخوشایند به وجود بیاورد. اما به طور کلی عکس‌العمل سیستم عصبی نسبت به رنگ نارنجی می‌تواند موارد زیر باشد:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
شجاعتمحرومیت
اعتماد به نفسناامیدی
گرمافریبندگی
نوآورینارسایی
دوستیابینادیده گرفتن
انرژیضعف

روانشناسی رنگ زرد

روانشناسی رنگ زرد

به نظر می‌رسد که رنگ زرد در میان تمامی رنگ‌ها تأثیر کمی در سرگرمی و شادی داشته باشد، اما کسانی که به این رنگ علاقه دارند، به عنوان یک اولویت در هیجان بخشی به آنها شناخته می‌شود. با وجود اینکه به نظر می‌رسد که رنگ زرد رنگ شاد باشد، اما استفاده بیش از حد از آن می‌تواند باعث خشم، سرخوردگی، ترس و اضطراب در فرد شود. حتی در برخی موارد گزارش شده است که این رنگ می‌تواند باعث گریه نوزادان باشد.

نکته جالب در مورد بررسی روانشناسی رنگ زرد نشان می‌دهد که این رنگ باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن می‌شود. استفاده درست و به جا از این رنگ موجب بالا رفتن اعتماد به نفس فرد می‌شود. از آنجایی که طول موج رنگ نسبتاً بلند است، به عنوان یکی از اصلی‌ترین رنگ‌های مرئی شناخته می‌شود. رنگ زرد تحریک کننده بوده و باعث جلب توجه می‌شود. علائم ترافیکی، تبلیغات، نشانه‌های حقوقی و قانونی و همچنین برخی از برچسب‌های هشدار دهنده از همین خصوصیات رنگ بهره می‌برند.

استفاده از رنگ زرد می‌تواند باعث احساسات دیگری هم شود، از جمله:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
خوش‌بینیغیرمنطقی بودن
گرماترس
شادیاحتیاط
خلاقیتاضطراب
عقلناامیدی
چیره شدنگرسنگی

روانشناسی رنگ سبز

روانشناسی رنگ سبز

رنگ سبز یکی از ساده‌ترین رنگ‌ها برای چشمان ماست، زیرا بدون اینکه نیازی به تغییر در شبکیه چشم داشته باشیم، به راحتی می‌توانیم طیف‌های مختلف این رنگ را دریافت کنیم. همین وضعیت باعث می‌شود که رنگ سبز برای ما بسیار آرامبخش و دلپذیر باشد. بسیاری از هنرمندان به هنگام رفتن به صحنه یا تلویزیون سعی می‌کنند در اتاق سبز قرار بگیرند تا آرام شود. این رنگ می‌تواند به بهبود بینایی ما کمک کند و معمولاً در دید شبانه هم از آن استفاده می‌شود، زیرا چشم به راحتی می‌تواند سایز و اندازه آن را تشخیص دهد.

رنگ سبز یک رنگ متعادل در روانشناسی رنگ شناخته می‌شود که در وسط طیف قرار دارد. این رنگ نشان دهنده طبیعت، باربری و حتی جنسیت است. دنیای سبز یک دنیایی امن است که پر از آب، پرندگان و زندگی است. به همین دلیل این رنگ به عنوان یک رنگ اطمینان‌بخش شناخته می‌شود. البته باید بپذیریم که مثل بقیه رنگ‌ها، جنبه منفی هم دارد. اگرچه رنگ سبز نماد سلامت و شانس است، نمادی از حسادت هم هست. ویژگی‌های مثبت و منفی احساسی این رنگ به شکل زیر هستند:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
سلامتیخستگی
امیدرکود
خنکیحسادت
طبیعتسرگیجه
رشدحفاظت
خوشبختیبیماری

روانشناسی رنگ فیروزه‌ای یا سایان

روانشناسی رنگ فیروزه‌ای یا سایان

رنگ فیروزه‌ای یک رنگ تحول‌آمیز است که طیف آن بین دو رنگ آبی و سبز قرار گرفته است. این موضوع در روانشناسی رنگ می‌تواند نشانه‌ای از محافظه کاری مربوط به رنگ آبی و سهولت در کارها مربوط به رنگ سبز باشد. این رنگ نشان دهنده تفکر و ارتباط است. بسیاری از روانشناسان در حوزه برندینگ معتقدند که رنگ فیروزه‌ای همراه با شارژر روح، افزایش سطح انرژی و تحریک اندیشه مثبت است و به نوعی الهام بخش است. این رنگ می‌تواند نشان دهنده خلاقیت و تنوع در بیان باشد.

در بازار و تجارت رنگ فیروزه‌ای اغلب در برندهای متمرکز بر ارتباطات از جمله آموزش، رسانه و فناوری رایانه یافت می‌شود. این رنگ برای یک محصول شوینده یا پاک‌کننده ایده‌آل است و به نوعی نشان‌دهنده پاکیزگی و خلوص  بدون استریل بیش از حد است. فیروزه‌ای به عنوان رنگ دگرگونی شناخته می‌شود و می‌تواند در روانشناسی رنگ نشان دهنده نوعی عدم تصمیم‌گیری و رخ دادن اشتباه در نتیجه عدم مشورت باشد. سایر صفات روانشناختی مرتبط با رنگ فیروزه‌ای عبارتند از:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
ارتباطاتافتخار
وضوحمحرمانه
آرامشعدم اطمینان
الهام‌بخشسکوت و کم‌گویی
بیان خودحفاظت
شفابی‌تفاوتی

روانشناسی رنگ آبی

روانشناسی رنگ آبی

در حالی که رنگ قرمز به عنوان رنگ بدن شناخته می‌شود، رنگ آبی متعلق به ذهن است. این رنگ به رنگ آرامی و خونسردی، رنگ شفافیت و رک بودن و همچنین رنگ ارتباط معروف است. با توجه به مطالعات روانشناسی رنگ آبی به عنوان محبوبترین رنگ در جهان شناخته می‌شود و بیشتر توسط مردان مورد توجه قرار می‌گیرد. این موضوع باعث می‌شود که استفاده از آن در همه جای زندگی ما دیده شود. رنگ آبی، رنگ آسمان، رنگ اقیانوس‌ها و دریاچه‌هاست. رنگ اولویت جهانی برای نشان دادن شرایط زیست محیطی و تهدیدات آینده آن است و به نوعی یک رنگ محافظه‌کارانه به حساب می‌آید.

در روانشناسی رنگ از رنگ آبی به عنوان ثبات و قابل اطمینان یاد می‌شود و معمولاً کارگران در اتاق‌های آبی کارایی بیشتری دارند. البته این رنگ می‌تواند رنگ ناراحتی و سرماخوردگی هم باشد. اگر دوست دارید اشتها نداشته باشید بدانید که رنگ آبی به طور کامل اشتها را از بین می‌برد. پس اگر برنامه کاهش وزن دارید، سعی کنید همیشه از رنگ آبی در اطراف خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید مشخصات بیشتری از رنگ آبی بدانید، موارد زیر کامل کننده توضیحات داده شده است:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
اعتمادسرد شدن
وفاداریسکوت
قابلیت اطمینانبی‌احساس
منطقدوست نداشتن
آرامشناامنی
امنیتبی‌علاقه

روانشناسی رنگ بنفش

روانشناسی رنگ بنفش

رنگ بنفش در محل تلاقی دو رنگ قرمز و آبی قرار می‌گیرد و می‌تواند یک تعادل جذاب از ویژگی‌های مردانه و زنانه را نشان دهد. این رنگ نمی‌تواند به اندازه رنگ آبی خنثی باشد و نه به اندازه رنگ قرمز تحریک کننده، مگر در مواردی که یکی از این دو رنگ بر دیگری غلبه کند. بنفش مایل به آبی تقریباً یک رنگ سرد است. این در حالی است که بنفش مایل به قرمز به وضوح گرم است. رنگ بنفش می‌تواند نشان دهنده رنگ حق امتیاز و شجاعت، ثروت، لوکس بودن و پیچیدگی باشد.

این رنگ یکی از عجیب‌ترین رنگ‌ها در طبیعت است و به همین دلیل می‌تواند به صورت طبیعی و مصنوعی نیز استفاده شود. رنگ بنفش در کوتاه‌ترین طول موج قرار دارد و به همین دلیل میزان طیف مرئی آن در کمترین حد ممکن است. به همین دلیل در روانشناسی رنگ این رنگ را مرتبط با زمان، فضا و کیهان‌شناسی می‌دانند. حتی در برخی موارد با معنویت، تفکر، خلاقیت و تخیل هم در ارتباط است. البته ویژگی‌های زیر می‌تواند تصور ما را از رنگ بنفش کامل‌تر کنند:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
حکمتدرونگرایی
لوکسافتادن
ثروتسرکوب
معنویتپایین‌تر بودن
تخیلیاضطراب
پیچیدگیناراحتی

روانشناسی رنگ ارغوانی یا مجنتا

روانشناسی رنگ ارغوانی یا مجنتا

رنگ ارغوانی نه به طور کامل قرمز و نه به طور کامل بنفش است و بسیاری از ویژگی‌های رنگ های مختلف را در بحث روانشناسی رنگ دارد. این رنگ یک تعادل احساسی و هماهنگی فیزیکی را می‌رساند. اگرچه این موضوع کمی پیچیده به نظر می‌رسد، اما تا حدود زیادی رنگ ارغوانی تحریک کننده منطق و آگاهی است. این رنگ از حمایت و مهربانی برخوردار است و به نوعی احساس احترام و رضایت به همراه دارد. حتی رنگ ارغوانی می‌تواند نشان دهنده یک نوع تحول باشد که از گرایش به عقاید قدیمی یا حرکت به سمت عقایدی جدید را نشان دهد.

رنگ مجنتا سطح خاصی از جسارت رنگ قرمز را حفظ کرده است و به همین دلیل ممکن است نوعی ظالمانه یا حتی محرک نوآوری و تخیل باشد. این رنگ به خوبی رقبت و تلاش‌های غیر معمول برای رسیدن به یک هدف خاص را نشان می‌دهد. به همین دلیل پیامدهای مثبت و منفی زیر برای رنگ ارغوانی طبیعی است:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
تخیلیظلم و ستم
شور و اشتیاقعدم انطباق
دگرگونیگستاخی
خلاق و مبتکرتصمیم بدون فکر
نوآوریعجیب و غریب
تعادلتب و بیماری

روانشناسی رنگ قهوه‌ای

روانشناسی رنگ قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای از رنگ‌های قرمز و زرد تشکیل شده که درصد بالایی از آن به رنگ سیاه است. به همین دلیل از آن به عنوان یک رنگ تفکیک کننده سیاه و سفید شناخته می‌شود، اما گرم‌تر و و نرم‌تر از رنگ سیاه است. رنگ قهوه‌ای نشانی از استحکام و قابل اعتماد بودن است و به عنوان رنگ زمین و یک رنگ فراوان در طبیعت شناخته می‌شود. این رنگ دارای اطمینان بالایی بوده و به عنوان رنگ اصلی چوب و چرم است. در اغلب موارد مردان علاقه بیشتری نسبت به زنان به رنگ قهوه‌ای دارند.

رنگ قهوه‌ای به نوعی یک رنگ حمایتی است و می‌تواند غم‌انگیز و تا حدودی عجیب هم باشد. در جریان استفاده کاربردی و اصولی از رنگ‌ها، اگر رنگ قهوه‌ای به درستی استفاده شود می‌تواند تأثیر خارق‌العاده‌ای داشته باشد. از جمله ویژگی‌های روانشناختی تکمیلی رنگ قهوه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
جدیبی‌حوصلگی
گرماسنگین بودن
زمینیکمبود پیچیدگی
قابلیت اطمینانغمگینی
حمایت کردنآلودگی
اعتبارمحافظه‌کار

روانشناسی رنگ سیاه

روانشناسی رنگ سیاه

رنگ سیاه جاذب همه رنگ‌هاست. این یک واقعیت غیر قابل انکار است که تمامی پیامدهای روانشناختی عمیق در این رنگ وجود دارد. سیاه نماد قدرت است این رنگ هم می‌تواند انرژی را جذب کند و هم شخصیت افراد را به سمت خود بکشد. سیاه فاقد نور است و به نظر می‌رسد که شگفت انگیز باشد. اصولاً این رنگ چیزی به اسم جزئیات ندارد و حداقل یک رنگ مفهومی نیست. رنگ سیاه و رنگ سفید تقریباً از لحاظ پیچیدگی و وزن و جدی بودن در یک سطح هستند.

این رنگ بی‌نظیر است و به راحتی یک رنگ شیک محسوب می‌شود. به لباس سیاه با یک جلیقه مشکی خاص توجه کنید. این رنگ پیچیده است و از آن برای عزاداری هم استفاده می‌شود. رنگ سیاه هم توسط کشیش پوشیده می‌شود و هم توسط شیاطین و اراذل. این رنگ می‌تواند نوعی ناامیدی و بدی را بیان کند. موارد زیر ویژگی‌های روانشناسی رنگ سیاه را کامل‌تر نشان می‌دهد:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
پیچیدگیسرکوب
امنیتسرد شدن
قدرتتهدید
ظرافت سنگین بودن
اقتدارشیطان
استحکامعزاداری

روانشناسی رنگ خاکستری

روانشناسی رنگ خاکستری

رنگ خاکستری خالص یک رنگ منحصر به فرد است که هیچ کدام از ویژگی‌های روانشناسی رنگ قالب را از خود نشان نمی‌دهد. البته این به این معنی نیست که هیچ کدام از این ویژگی‌ها را به صورت قوی ندارد. خاکستری یک رنگ مدرن و پیچیده محسوب می‌شود، یک رنگ خاص که به خوبی برای تکنولوژی و برای برندهای لوکس از آن استفاده می‌شود. ظرافت ذاتی این رنگ کمک می‌کند که از آن هم برای نشان دادن قدرت و هم برای نشان دادن ضعف استفاده شود.

استفاده ماهرانه از رنگ خاکستری می‌تواند قدرت و پیچیدگی را به خوبی نشان دهد. این رنگ نشان دهنده رشد مفاهیم جسورانه است و تا حدود زیادی می‌تواند پنهان شدن در وجود رنگ را به ما آموزش دهد. رنگ خاکستری می‌تواند عمیقاً بر روی رنگ‌های اطراف خود تأثیر بگذارد و باعث نوعی تعادل شود. البته استفاده از رنگ خاکستری به جای رنگ سفید نوعی احساس منفی به وجود می‌آورد. ویژگی‌های رنگ خاکستری شامل موارد زیر می‌شود:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
عدم توقفعدم اعتماد‌به‌نفس
بی‌طرفیمرطوب کننده
قابلیت اطمینانافسردگی
تعادلخواب زمستانی
هوشکمبود انرژی
قوتسرگیجه

روانشناسی رنگ سفید

روانشناسی رنگ سفید

همانطور که رنگ سیاه جاذب و تجسم کننده همه رنگهاست، رنگ سفید بازتاب دهنده همه رنگ‌ها و فارغ از آنهاست. به همین دلیل اغلب از آن به عنوان نمادی از خلوص و بی گناهی یاد می‌شود. در بحث مراقبت‌های پزشکی، رنگ سفید بر پاکیزگی و  استریلیزه بودن دلالت دارد. در خارج از بحث مباحث پزشکی، این رنگ یک شاخص غیر قابل برگشت از معیارهای معتدل‌تر است. از رنگ سفید به شکل عجیب و غریبی در پوشیدن لباس‌ها و مدهای عجیب و غریب استفاده می‌شود. در حال حاضر استقبال بالایی بر استفاده از رنگ سفید در لباس‌های ازدواج و لباس عروس دیده می‌شود.

در حوزه روانشناسی رنگ و استفاده از آن در برندینگ، می‌بینیم که در برخی برندهای تجاری مانند اپل از آن به عنوان یک رنگ شیک و به سبک براق استفاده می‌شود. رنگ سفید حداقل و کمترین میزان ممکن از رنگ‌های دیگر را دارد و به همین دلیل برای درک بالا از فضا در طراحی مناسب است. این رنگ نماد طراوت و نوآوری است و بی اشتهایی خاصی در برخی از روشهای پزشکی و دارویی برای کاهش وزن دارد. البته جوانب منفی هم در بحث روانشناسی رنگ سفید وجود دارد که می‌توان سرماخوردگی، انزوا و بدون احساس بودن را هم تلقین کند. پیامدهای مثبت و منفی رنگ سفید عبارتند از:

✅ پیامد مثبت❌ پیامد منفی
شفافیتاستریل
وضوحسرد شدن
خلوصدوست نداشتن
سادگیعدم و نبود
پیچیدگیجداسازی
خنکیخالی

انتخاب رنگ، انتخاب شخصیت برند

هویت برند شما مشخص می‌کند که دنیا چه درکی از برند شما دارد. رنگ یک جزء جدایی ناپذیر برای این احساسات و ادراک است. انتخاب رنگی که بتواند به بهترین شکل ممکن شخصیت برند شما را نشان دهد، برای ایجاد یک برند تجاری و معتبر بسیار مهم است. این تصمیمی نیست که شما بخواهید از روی هوا و هوس به آن برسید بلکه درک روانشناسی رنگ این بینش را به شما می‌دهد که تحقیقات کاملی در مورد انتخاب برندینگ داشته باشید و در نهایت به این نتیجه برسید که کدام رنگ برای نام تجاری شما مناسب‌تر است.

دیدگاه خود را بنویسید

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =

دیدگاه‌ها

کامبیز

2

بسیار آموزنده بود