طرح ایرانی لباس منچسترسیتی برگرفته از طرح بته جقه

طرح ایرانی لباس منچسترسیتی برگرفته از طرح بته جقه

یکی از برنامه هایی که تیم های فوتبال پیش از آغاز رسمی مسابقات دارند، رونمایی از کیت دوم و سوم باشگاه برای انجام بازیها است. منچسترسیتی در انگلیس نیز طبق همین قاعده اقدام به رونمایی و معرفی از لباس دوم و سوم تیم خود کرده است زمانی این کیت جذاب میشود که طرح ایرانی لباس منچسترسیتی مطرح شود.
احتمالا به یاد دارید که لباس سوم منچسترسیتی در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ هنگام رونمایی تعجب بسیاری را به همراه داشت. استفاده از دو رنگ صورتی و زرد در طرح این لباس با اینکه نسبت به سایر کیت های این تیم متفاوت بود، اما با واکنش منفی هواداران این تیم مواجه شد که این واکنش منفی احتمال زیاد به خاطر به کارگیری نادرست رنگ های نه چندان جالب در این طرح بود.

طرح ایرانی لباس منچسترسیتی

طرح ایرانی لباس منچسترسیتی

حالا که لباس سوم منچستر سیتی برای فصل جاری معرفی شده، مشاهده می کنیم که در طراحی این لباس از طرح بته جقه ای ایرانی استفاده شده است. از نظر ما ایرانی ها ظاهر این لباس چندان هم بد نیست اما هواداران این تیم کاملا مخاللف با این نظر هستند و آنها نسبت به این لباس و طراحی آن اعتراضات و انتقادات بسیاری را همراه کرده اند.
مانند کیت سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ که کمپانی پوما آن را طراحی و عرضه کرده بود، لباس سوم این تیم برای فصل پیش رو هم توسط همین شرکت ساخته و پرداخته شده است.

داستان طرح بته جقه لباس منچسترسیتی

پوما اما درباره طرح بته جقه پترن لباس منچسترسیتی نیز توضیحات زیر را ارائه کرده است:
موسیقی شهر منچستر معمولا از برندهای جهانی بسیاری تاثیر می پذیرد. از سال ۱۹۶۴ تا سال ۲۰۰۶ برنامه ای با عنوان بهترین های عرصه ی پاپ اجرا می شد که فصل اول آن در منچستر ضبط و پخش شد. لباس سوم تیم منچستر هم با بهره گیری از طرح بته جقه  که همان سرو خمیده و نماد ایرانیان است و البته در سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۹۰ میلادی به عنوان نشان این برنامه موسیقی شناخته می شد، طراحی شده است.

طرح ایرانی لباس منچسترسیتیدر بالا اشاره کردیم که این طرح اصلا به مذاق هوادان خوش نیامد و آنها انتقادات خود را در بستر توئیر و در قالب توئیت متوجه طراحان پوما و مسئولان تیم منچسترسیتی کردند. در بیشتر این توئیت ها اشاره ای به نامناسب بودن طرح بته جقه ای نشده است بلکه هواداران این تیم به طور کلی از این طرح ناراضی هستند.

کاربری با توئیتی اعتراض خود به طرح ایرانی لباس منچسترسیتی اینگونه بیان کرد:
لباس طراحی شده برای بازی های خانگی هم بد بود و البته که این لباس هم افتضاح است. با این طراحی ها پوما خود را به عنوان بدترین طراح لباس برای منچسترسیتی به هواداران این تیم معرفی کرد.
شخص دیگری هم با اشاره به لباس اول منچسترسیتی نوشت:
پوما فکر می کند که طرح شیشه‌های شکسته روی لباس یا سلول های زیر میکروسکوپ برای لباس تیم زیبا و جذاب است. رویه کاری شما که هواداران تیم را از خرید محصولاتتان دلسرد می کنید بدترین رویه کاری برای برند پوما است.

طرح ایرانی لباس منچسترسیتی
در آخر هم کاربری با تمسخر نوشته است:
اگر اشتباه نکنم مادرم یک کاغذ دیواری با همین شکل و شمایل دارد که البته مربوط به دهه ۷۰ است!

دیدگاه خود را بنویسید

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دیدگاه‌ها

علی

بعنوان زیر سفره عید میشه ازش استفاده کرد