سایز پست اینستاگرام و سایز استوری اینستاگرام ۲۰۲۱

سایز پست اینستاگرام و سایز استوری اینستاگرام ۲۰۲۱

از آنجا که تولید محتوا در اینستاگرام کار آسانی نیست، پس باید اصولی را در تولید محتوای موثر رعایت کرد که ضمن دانش بخشی به کاربران، موجبات جذب آنها به پیج را هم فراهم کرد. یکی از این ویژگیهای جذاب که باعث نگهداشتن کاربران فعلی و جذب مخاطبین جدید است، خصوصیت بصری پستها است. پست و استوری از اساسی ترین روشهای رساندن پیام به مخاطبین در قالب محتوا است. به همین خاطر در این مطلب می خواهیم به سایز استوری اینستاگرام و سایز پست اینستاگرام بپردازیم. با اینکه شاید مدت قابل توجهی را برای تولید محتوا بگذارید، اما ممکن است به دلیل عدم رعایت سایز و استانداردها، پیام اصلی پست و یا استوری به مخاطب شما به درستی منتقل نشود.

آیا تنها سایز پست اینستاگرام و سایز استوری اینستاگرام مهم است؟

باید در جواب بگوییم خیر. مازاد بر سایز استوری و پست، باید عکس پروفایل کاربری، ویدیوهای IGTV و کاور هایلایت هم از سایز استاندارد طبعیت کنند.

قبل تر سایز پست اینستاگرام، مربعی شکل بود، اما در حال حاضر اینستاگرام امکان انتخاب اندازه پست ها را در اختیار خود کاربران گذاشته است. در زیر سایزهایی را به شما معرفی می کنیم که طبق آخرین آپدیت های اینستاگرام است.

انواع سایزهای اینستاگرام

اینستاگرام برای تصاویر سه اندازه کلی تعریف کرده که عبارتند از:

  1. مربعی
  2. portrait یا عمومی
  3. landscape یا افقی

دو مورد آخر را اینستاگرام در چند سال اخیر اضافه کرده است.

منظور از پست اینستاگرام، تصاویر و ویدیوها هم هست. پس هر چه را که در مورد سایز پست اینستاگرام می گوییم در مورد همه انواع پست، صدق می کند.

۱. عکس و فیلم های مربعی شکل

مناسب ترین ابعاد پست مربعی شکل، ۱۰۸۰*۱۰۸۰ پیکسل می باشد. غالبا تصاویر منتشر شده که از این اندازه کوچکتر هستند، کیفیت لازم را نداشته و یا توسط کاربران به عنوان محتوای نه چندان جذاب تلقی می شود.

در مورد ویدیوها، البته می شود از سایزهای کوچکتری هم استفاده کرد. با آن که اکنون سایز ۱۰۸۰*۱۰۸۰ توسط اینستاگرام برای ویدیوها قرار داده نشده، اما در صورت انتشار، کیفیت بیشتری را به ویدیوها می بخشد و از آن طرف حجم بیشتری را هم طلب می کند. در عین حال برای ویدیوها می توان از سایز ۷۲۰*۷۲۰ استفاده کرد. البته توجه کنید که پست های مربعی شکل، پرکاربردترین سایز پست اینستاگرام می باشند.

۲. تصاویر و ویدیوهای عمودی یا Portrait

اگر می خواهید پست عمودی در اینستاگرام بگذارید، از سایز ۱۰۸۰*۱۳۵۰ که سایز استاندارد است، استفاده کنید. استفاده از این سایز در حال گسترش است و ظاهرا استفاده از آن به مذاق مخاطبین پیج ها هم خوش آمده است.

سایز ۱۰۸۰*۱۳۵۰ برای تصویر و ویدیو قابل استفاده است و به نوعی دست شما را برای نوشتن بیشتر کپشن پست، بازتر خواهد کرد. دلیل استفاده خیلی از افراد هم احتمالا ویژگی تایپ بیشتر کلمات نسبت به سایز پست مربعی شکل است.

۳. تصاویر و ویدیوهای افقی یا landscape

آخرین نوع سایز پست اینستاگرام، حالت افقی است که اغلب برای ویدیوها به کار گرفته می شود و دارای ابعاد ۶۸۰*۱۰۸۰ می باشد. نسبت پست های افقی که بیشتر به صورت ویدیو هستند، ۱۶:۹ است.

سایز پست اینستاگرام

سایز استوری اینستاگرام

استوری، تقریبا خلاقانه ترین آپدیتی بود که اینستاگرام عرضه کرد. این قابلیت به شکل غیرقابل باوری برای کاربران جذاب و برای صاحبان صفحه ها، زمینه ساز رشد پیج شد. برای این قابلیت هم سایز استانداردی تعریف شده است. با این که حتی ممکن است در دستگاه های مختلف به خوبی نشان داده نشود، اما تنها یک سایز استوری اینستاگرام، توسط اینستاگرام تعریف شده است.

بیشتر استوری ها در اینستاگرام به صورت عمودی منتشر و دارای ابعاد ۱۹۲۰*۱۰۸۰ هستند اما با این حال استوری های افقی که سهم بسیار کمتری در بین استوری ها دارند، از سایز ۶۰۸*۱۰۸۰ پیروی می کند.

با تولید گوشی های جدید ممکن است استوری ها هم به یک شکل نمایش داده نشوند، مثلا در برخی گوشیها ابعاد صفحه نمایش افزایش داده شده و در این جا حتی اگر از سایز ۱۹۲۰*۱۰۸۰ هم استفاده کرده باشید، باز هم به صورت کوچک تر نمایش داده خواهد شد و در نتیجه بخش های کوچک بالا و پایین، خالی نمایان می شوند.

با همه این ها بهتر است که از استانداردترین سایز استوری اینستاگرام استفاده کنید. چنانچه در خود اینستاگرام اقدام به طراحی استوری می کنید، به صورت پیششفرض، سایز مناسب انتخاب می شود، اما اگر در خارج از اینستاگرام مثلا فتوشاپ استوری طراحی می کنید، از سایز استاندارد غافل نشوید!

سایز استوری اینستاگرام

سایز مناسب ویدیوهای IGTV اینستاگرام

در ابتدای منتشر شدن این قابلیت، تنها امکان اشتراک گذاری ویدیوهای ۱۵ ثانیه ای فراهم بود سپس این زمان به ۱ دقیقه افزایش پیدا کرد که باعث شد، پست های ویدیویی رشد قابل توجهی داشته باشند.

اما اینستاگرام از این قابلیت برای رقابت با یوتیوب استفاده کرد و زمان ویدیوهای IGTV را تا یک ساعت بالا برد. با این حال برای این نوع پست هم سایزبندی مناسبی وجود دارد که در زیر به اندازه و ابعاد به صورت پست افقی و عمودی اشاره می کنیم.

ویدیوهای IGTV در حالت افقی: در اندازه های ۱۰۸۰*۱۹۲۰ و ابعاد ۱۶:۹ می باشد.

ویدیوهای IGTV در حالت عمودی: در اندازه های ۱۹۲۰*۱۰۸۰ و ابعاد ۹:۱۶ می باشد.

در انتشار ویدیوهای IGTV، توانایی انتخاب سایزهای کوچک تر اما با ابعاد متناسب را دارید.

به عنوان مثال اگر ویدیو شما عمودی است، پس دارای ابعاد ۹:۱۶ می باشد و در نتیجه می توانید از اندازه ۱۲۸۰*۷۲۰ بهره بگیرید. همچنین برای ویدیوهای افقی دارای ابعاد ۱۶:۹ هم می توانید از سایز ۷۲۰*۱۲۸۰ استفاده کنید.

سایز IGTV اینستاگرام

سایز عکس پروفایل اینستاگرام

تصاویر پروفایل هم اهمیت خاص خود را دارند، به این دلیل که باید به طور کاملا واضح، نمایش داده شوند. ابعاد عکس پروفایل ۱:۱ است. اندازه استاندارد تعریف شده عکس پروفایل برای گوشی های موبایل ۱۱۰*۱۱۰ پیکسل و در مرورگرها ۱۸۰*۱۸۰ پیکسل است. البته که می دانید تصاویر عکس های کاربری به صورت دایره ای شکل نمایان می شود و به صورت اتومات بخشی هایی از تصویر توسط اینستاگرام حذف خواهد شد.

به جهت اینکه از کیفیت عکس پروفایلتان کاسته نشود، می توانید در سایز بزرگتری آن را طراحی کنید مثلا سایز ۵۰۰*۵۰۰ . تا زمانی که دراینستاگرام به عنوان عکس پروفایل خود انتخاب می کنید به صورت هوشمند، تنها دایره وسط به عنوان عکس پروفایل شما قرار گرفته و به کاربران نمایش داده خواهد شد.

سایز عکس پروفایل اینستاگرام

سایز استاندارد کاور هایلایت

هایلات در صفحه پروفایل هم یکی از جذابیت های هر پیجی به شمار می رود. به شرط آنکه از کاور درست و زیبا برای آنها استفاده کنید. توصیه می شود برای انتخاب یا طراحی تصاویر به عنوان کاور هایلات، از ابعاد ۱:۱ استفاده و بارگذاری کنید. سایز استاندارد کاورهای هایلایت ۱۸۰*۱۸۰ در نظر گرفته شده است، اما برای بیشتر شدن کیفیت آن، حداقل اندازه ۳۲۰*۳۲۰ را مد نظر قرار دهید. همانند عکس پروفایل، اینستاگرام گوشه های عکس کاور هایلایت را برش زده و قسمت دایره وسط را هدف قرار می دهد.

در آخر جدا از آن که چه نوع پستی را برای صفحه خود طراحی می کنید، توجه داشته باشید که استفاده از استانداردها، همیشه گامی رو به جلو و پیشرفت است، پس همیشه استاندارد پیش بروید!

دیدگاه خود را بنویسید

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =