۱۲ ابزار انتخاب رنگ سایت و ترکیب رنگ‌ها

۱۲ ابزار انتخاب رنگ سایت و ترکیب رنگ‌ها

قطعا هنگام انتخاب تم رنگی برای طراحی یا انتخاب رنگ سایت، دچار سردرگمی شده اید که چه رنگی مناسب و بهتر است. طراح های امروزی چقدر از زمان خود را صرف انتخاب قالب های رنگی می کنند؟؟ باید بدانید که امروزه برای انتخاب رنگ سایت و طراحی دیگر کسی وقت خود را در چرخه های رنگی تلف نمی کند و به کمک ابزار و سرویس های آنلاین موجود بهترین رنگ را انتخاب می کند.

امروزه سایت و برنامه های زیادی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید به طور کاملا رایگان پالت رنگی خود و رنگ سایت خود را انتخاب کنید و در زمان خود صرفه جویی کنید. برنامه هایی که در این مطلب به شما معرفی می شود همگی رایگان هستند و لازم نیست مبلغی بپردازید. با ما همراه باشید تا با بهترین ابزار انتخاب رنگ سایت آشنا شوید.

۱۲ ابزار انتخاب رنگ سایت و ترکیب رنگ‌ها

Paletton

انتخاب رنگ سایت

Paletton  یا پالتون از قدیمی ترین وب سایت هایی است که در زمینه طراحی و انتخاب رنگ سایت می تواند به شما کمک کند. طراح های قدیمی قطعا با این سایت آشنایی دارند و یکی از منابع خوب در این زمینه می باشد.

در این برنامه شما می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید  و منتظر بمانید تا رنگ های متناسب با رنگی که شما انتخاب کرده اید را برای شما نمایش دهد. از ویژگی های این برنامه این است که به شما اجازه می دهد تا ربطه ی میان رنگ های هم خانواده را تغییر دهید و تغییراتی را در رنگ های پیشنهادی به وجود آورید. اگر شما کار خود را تازه شروع کرده اید، پالتون می تواند یکی از بهترین منابع برای شروع کار شما باشد.

Color Safe

انتخاب رنگ سایت

بسیاری از افراد در طراحی و انتخاب رنگ های خود با محدودیتی به نام WCAG رو به رو هستند، Color Safe یکی از ابزارهایی است که می توانید به راحتی از آن برای انتخاب رنگ سایت و طراحی های خود استفاده کنید و دیگر نگران محدویت های موجود نباشید، زیرا در این وبسایت می توانید رنگ هایی را کنتراست مناسب مطابق با دستورالمعل WCAG را دریافت کنید.

Adobe Color CC

انتخاب رنگ سایت

ادوب کابر به طور رایگان در اختیار افراد قرار گرفته است و همه می تواند در طراحی های خود از این وب سایت استفاده کنند. این برنامه رنگ های زیادی با رنگ بندی های متفاوت را در اختیار شما می گذارد که به شما این اجازه را می دهد بدون نگرانی کوچکترین جزئیات را در رنگ بندی لحاظ کنید.

اگر از طراحان قدیمی باشد احتمالا با Adobe Kuler کار کرده باشید، که به تازگی به Adobe Color CC تعییر نام داده است. همچنین ممکن است هنگام اسفتاده از این برنامه  با توجه به رابط کاربری ک دارد، دچار مشکل و سردرگمی شوید اما با اندکی کار کردن با این برنامه می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

Ambiance

انتخاب رنگ سایت

اگر به دنبال قالب های از پیش آماده برای انتخاب رنگ سایت و طراحی های خود می گردید، Ambiance می تواند یک پیشنهاد خوب برای شما باشد.

در این وب سایت تمامی پالت های رنگی از قبل آماده و روی سایت بارگذاری شده اند و شما می توانید از آنها استفاده کنید. تمامی پالت های رنگی این برنامه از Colorlovers انتخاب شده اند. برخلاف ادوب کالر این برنامه رابط کاربری ساده ای دارد و می توانید به راحتی از این ابزار رایگان استفاده کنید.

٠to٢٥٥

انتخاب رنگ سایت

هنگامی که وارد این وب سایت   ۲۵۵t50 می شوید با صفحه ای پر از رنگ بندی های مختلف رو به رو می شوید که می توانید با کلیک کردن روی رنگ مورد نظر خود رنگ های مرتبط و هم خانواده ای آن را ببینید و انتخاب کنید.

این برنامه بیشتر برای انتخاب رنگ هایی در یک طیف رنگی مناسب است. می توانید با انتخاب یک رنگ تمام تنالیته های رنگی و سایه روشن های آن رنگ را مشاهده کنید و با ترکیب آنها رنگی که مد نظرتان هست را بسازید.

Flat UI Colors

انتخاب رنگ سایت

اگر سبک طراحی شما فلت یا تخت می باشد وب سایت Flat UI Colors می تواند یکی از بهترین منابع انتخاب رنگ برای شما باشد. فلت یوآی کالرز جز وب سایت های کوچک محسوب می شود اما برای افرادی که در زمینه طراحی های فلت فعالیت دارند می تواند یکی از بهترین منابع رایگان موجود باشد.

رنگ های متفاوت و زیادی در این برنامه قرار داده شده است که می توانید به راحتی آنها را انتخاب کنید و در کارهای خود استفاده کنید. تمامی های رنگی و کد HEX در کنار رنگ ها وجود دارد و می توانید آنها را کپی کنید و در محیط فتوشاپ یا دیگر محیط های طراحی از آنها استفاده کنید.

Pictaculous

انتخاب رنگ سایت

اگر شما جز افرادی هستید که برای انتخاب رنگ سایت یا طراحی های خود از رنگ های موجود در تصاویر و عکس ها استفاده می کنید، Pictaculous یک پیشنهاد فوق العاده برای شما می باشد که به راحتی می توانید رنگ بندی تصاویر و عکس های خود را انجام دهید.

شما برای استفاده از پیکتاکلوس کافی است عکس خود را بارگذاری کنید و برنامه با پردازش و تحلیل دقیق تصویر، رنگ های موجود و به کار رفته در تصویر را در اختیار شما قرار می دهد و می توانید از آنها استفاده کنید.

همچنین این برنامه این ویژگی را دارد که شما می توانید پیشنهادهایی برای انتخاب رنگ، از عکس های قبلی را به برنامه بدهید تا با عکس جدید ترکیب کند و رنگ بندی های متنوع دیگری را در اختیار شما بگذارد.

Color Supply

انتخاب رنگ سایت

Color Supply یکی از وب سایت هایی است که برای طراحی به عنوان یک اچار فرانسه عمل می کند و اگر به صورت حرفه ای طراحی می کنید حتما از این وب سایت نهایت استفاده را بکنید.

برای استفاده از این برنامه کافی است شما یک رنگ اصلی را در چرخه های رنگی که در اختیار شما می گذارد انتخاب کنید و سپس خود برنامه حالت های مختلف رنگ را به شما نشان می دهد و می توانید آن ها را همان لحظه در اشکال مختلفی مانند مربع، مثلث، آیکون و … ببینید.

هنگامی که شما پالت رنگی مد نظر خود را انتخاب کردید می توانید در همان لحظه در پایین صفحه نمایش، آنها را در آیکون ها و اشکال مختلف به صورت  SVG بینید. این امکان برای انتخاب رنگ سایت و آیکون های مورد نظر برای استفاده در سایت و طراحی بسیار به شما کمک می کند.

Coolors

انتخاب رنگ سایت

اگر به دنبال یک ابزار کامل آنلاین و رایگان برای نتخاب رنگ سایت یا طراحی های خود می گردید Coolors webapp انتخاب مناسبی است. در این ابزار کوچکترین جزئیات رنگی را هم می توانید تغییر دهید و بدون هیچ محدودیتی می توانید رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید.

در این ابزار به شما تعدادی رنگ پیشنهاد می شود که می توانید رنگ های دلخواه خود را در مرورگر انتخاب وباهم ترکیب کنید و پس از رسیدن به رنگ موردعلاقه ی خود، کد رنگ نهایی HEX را بردارید و در محیط های طراحی خود استفاده کنید.

کولورز یکی از بهترین منابع برای شروع کار و الهام گرفتن از رنگ های مورد نظر شما می باشد. همچنین این برنامه دارای افزونه کروم نیز می باشد و می توانید به صورت رایگان در سایت حسااب کاربری خود را فعال کنید.

Material Colors

انتخاب رنگ سایت

برنامه ی Material Colors که وابسطه به شرکت گوگل می باشد و تمرکز اصلی آن برای طراحی اپلیکیشن و رابط کاربری برنامه های موبایلی می باشد اما برای محیط های دیگر هم می توان از این برنامه استفاده نمود. از قابلیت ویژه ی این وب کاربردی، تغییرات زیاد در جزئیات می باشد که دست شما را برای کار کردن با این برنامه باز می گذارد.

برای دوستانی که در زمینه  UI فعالیت دارند متریال کالرز یک منبع بسیار مفید است همچنین برای محیط های دیگر هم قابل استفاده می باشد.

Palette Generator

انتخاب رنگ سایت

Palette Generator برنامه ای با وجه تمایز ویژه نسبت به دیگر سایت ها می باشد و آن هم امکان بارگذاری چندین عکس و مقایسه ی رنگ های آنها می باشد. شما می توانید با بارگذاری چندین عکس و مقایسه رنگ های آنها، انتخاب رنگ سایت و طراحی های خود را به آسانی انجام دهید.

Color Picker

انتخاب رنگ سایت

Color Picker یکی از محصولات Dixon & Moe می باشد که به شما اجازه می دهد رنگ ها از محل مورد نظر خود بردارید و آنها به کدهای رنگی HEX،HSL و RGB تبدیل کنید. از دیگر ویژگی این سایت تبدیل رنگ ها به کد های raw CSS و Sass می باشد که این ویژگی، کمک زیادی به طراحان وب سایت ها برای انتخاب رنگ سایت و استفاده از انها می کند.

نحوه ی استفاده از این سایت بسیار راحت است فقط کافی است رنگ مورد نظر خورد را به وسیله ی ابزار انتخاب رنگی که در برنامه وجود دارد وارد برنامه کنید و بقیه کارها را به سایت بسپارید.

۱۲ برنامه کاربردی برای انتخاب رنگ سایت خدمت شما دوستان ارائه شد، قطعا با استفاده از این برنامه ها می توانید بدون مشکل طراحی های خود را به زیباترین شکل انجام دهید و دیگر نگران انتخاب رنگ نباشید و دردسرهای آن را برای همیشه فراموش کنید.

سوالات متداول

بهترین رنگ برای سایت چیست؟

انتخاب رنگ سلایق گوناگون دارد مثلا: مرد ها رنگ بنفش، نارنجی و قهوه ای را دوست ندارند. خانم ها رنگ خاکستری، نارنجی و قهوه ای را دوست ندارند. برای افزایش اعتماد کاربر بهتر است از رنگ آبی استفاده کنید. رنگ زرد برای هشدارهاست. سبز برای محصولات محیطی و فضاهای طبیعی ایده آل است. نارنجی رنگی سرگرم کننده است که می تواند احساس هیجان ایجاد کند.

چه رنگی را برای وب سایتم انتخاب کنم؟

انتخاب رنگ سایت باید به متخصص و کارشناس رنگ مراجعه کنید چون این کار نیاز به تجریه دارد.

بهترین رنگ پس زمینه سایت چیست؟

پس زمینه آبی تیره یا بنفش تیره احساس خوبی را در مخاطب به وجود می آورد، البته به شرطی که متن و کارهای گرافیکی روی صفحه زرد و سفید باشند که تضاد خوبی ایجاد کنند. از رنگ های تاکیدی برای برجسته کردن یک کلمه یا بخشی از محتوایتان استفاده کنید. البته فراموش نکنید که اگر بیش از حد استفاده شوند قطعا آزاردهنده خواهند بود.

چگونه می توانم یک طرح رنگی مناسب برای وبسایتم انتخاب کنم؟

به صورت خلاصه سعی می کنم به شما کمک کنم، چرا که این کار قطعا نیاز به تخصص و دانش قبلی دارد: رنگ غالب و مناسب را برای وب سایت و برند خود انتخاب کنید. برای ایجاد طرح رنگی کامل، از رنگ های مکمل استفاده کنید. رنگ پس زمینه ای را انتخاب کنید که به شغل شما ربط داشته باشد. رنگ های مناسب را در مکان های مناسب در سایتتان استفاده کنید. مانند یک حرفه ای

دیدگاه خود را بنویسید

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − نه =